خط تولید ، تجهیزات و درآمد تولید شیلنگ

 خط تولید ، تجهیزات و درآمد تولید شیلنگ

شیلنگ‌ ها از لوازم  پرکاربرد در زندگی روزمره به شمار میروند که شاید کمتر به آن توجه شود. شیلنگ کاربردی زیادی داشته و از آن جهت شست ‌و‌ شوی محیط، شیلنگ آبیاری درختان، صنعت کشاورزی، آبیاری قطره‌ ای، صنایع پزشکی، صنعت خودرو سازی و … استفاده می گردد.

 

با توجه به کاربردهای مختلف شیلنگ، انواع مختلفی از آن تولید و به بازار ارائه می گردد که همگی متناسب با نیاز خط تولید کارخانه خود درصنایع بتوانند شیلنگی خریداری نمایند.

 

شاید شما در دسته افرادی قرار گیرید که تصمیم گرفتید خط تولید شیلنگ راه‌ اندازی نمایید. پیش از شروع کار لازم است با هزینه ‌ها و درآمد آن آشنا شوید تا با  ضرر مواجه نگردید. در ادامه مقاله با ما در نیلان کو همراه باشید تا به بررسی درآمد و نکات مهم در راه اندازی خط تولید شیلنگ بپردازیم.

 

راه اندازی خط تولید شیلنگ :

 

 

با راه اندازی خط تولید شیلنگ، تجارت کوچک خود را آغاز می نمایید و می‌توانید در صورت تلاش کردن به درآمد قابل توجهی دست یابید؛ در کنار آن آزادی عمل زیادی داشته و تجارت شخصی را بر پایه ایده‌های خود اجرا کنید. شاید بخواهید بدانید برای شروع چه میزان سرمایه کافی است .

 

بخش زیادی از هزینه اولیه راه اندازی خط تولید، جهت خرید دستگا‌ه‌ها  و تجهیزات مورد نیاز آن کارخانه می گردد؛ با توجه به اندازه خط تولید، این قیمت‌ها تغییر خواهد کرد.

 

در صورتی که به طور کلی بخواهیم یک مقایسه در این خصوص صورت دهید  می‌ توان گفت هزینه راه اندازی خط تولید شیلنگ، به نسبت برخی مشاغل بالاتر است و جهت راه اندازی آن می بایست مبلغ قابل توجهی صرف خرید تجهیزات و دستگاه‌ها نمایید. 

 

راه اندازی خط تولید شیلنگ

 

 

نیاز کمتر به نیروی انسانی از مزایای  کارخانجات تولید شیلنگ است. جهت خطوط تولید مواد غذایی یا بهداشتی، ممکن است به نیروی انسانی زیادی نیاز باشد ولی در خط تولید شیلنگ، این نیاز احساس نخواهد شد و می ‌توانید به راحتی با چند نیرو فعالیت‌های کارخانه را پیش برید،  البته این موضوع به اندازه خط تولید بستگی خواهد داشت.

 

 

ضمن بر این موضوع، در برخی از خطوط تولید نیاز است کل کارکنان متخصص باشند زیرا محصول نهایی بسیار حساس بوده و نمی‌ توان از نیروی انسانی عادی کمک گرفت اما در خطوط تولید شیلنگ با نیروی انسانی ساده فعالیت های شما پیش خواهد رفت.

 

 

انواع شیلنگ که می توانید در تولیدی تولید کنید شامل، شیلنگ سیلیکونی، شیلنگ آب معمولی، شیلنگ هیدرولیک و … می باشد.

 

 

درآمد خط تولید شیلنگ :

 

 

متریال مورد استفاده در ساخت شیلنگ، تبلیغات، میزان فروش و … در میزان درآمد به دست آمده  از خطوط تولید شیلنگ به کیفیت کار، بستگی  خواهد داشت ولی  به طور کلی این شغل، از جمله مشاغلی است که درآمد زیادی برای کارفرمای خود به همراه دارد.

 

برای تخمین سود و میزان درآمد خط تولید شیلنگ به معیارهای مختلفی باید توجه کرد اما در صورتی که یک کارفرما با جدیت کار را دنبال کند، بین 30 تا 40 درصد درآمد خواهد داشت.

 

این نسبت به ما اجازه می ‌دهد که خط تولید شیلنگ را در رده مشاغل پردرآمد قرار دهیم. جهت کسب میزان سود خالص خط تولید، می بایست درآمد نهایی را محاسبه نمایید و سپس هزینه‌ ها را از آن کسر کنید. این هزینه‌ها شامل خرید متریال اولیه در ساخت شیلنگ، نیروی انسانی، تعمیر و نگهداری دستگاه‌ها، تبلیغات و… است.

 

درآمد خط تولید شیلنگ چقدر است

 

کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شیلنگ های آب از جنس پی وی سی :

 

 

شیلنگ های PVC به علت برخورداری از خواص ویژه ، در محیط هایی که تماس با مواد شیمیایی و همچنین انعطاف پذیری و مقاومت مکانیکی بالا در محدوده دمایی گسترده مد نظر است ، استفاده می شود . ضمن اینکه به دلیل خواص زیست سازگاری این پلیمرها شیلنگ هایی از جنس PVC در کاربردهای پزشکی و داروسازی نیز کاربرد دارند .

 


برخی خواص فیزیکی و مکانیکی PVC استفاده شده در ساخت شیلنگ ها متفاوت می باشد که باعث اولویت استفاده در بعضی کاربردها می شود . ولی در مجموع موارد کاربرد انواع شیلنگ های PVC تفاوت چندانی با یکدیگر ندارند .

 


عمده کاربرد شیلنگ های PVC برای انتقال آب می باشد . در حال حاضر در اکثر منازل و واحدهای صنعتی از این نوع شیلینگ برای مصارف عمومی استفاده می شود . علاوه بر مصارف عمومی در صنایع خودروسازی و همچنین صنایع پزشکی نیز این نوع شیلنگ استفاده می گردد .

 

طرح توجیهی خط تولید شیلنگ

 

خط تولید شلنگ آب دو لایه :

 

 

شلنگ های دولایه در برابر حرارت صنعتی مقاوم می باشند. جهت  جوشکاری گاز و دود، دود اگزوز، هوای گرم در فشار کم مناسب خواهند بود.

 

شلنگ های دو لایه برای بلند کردن تجهیزات، وسایل نقلیه ساختمانی و موتورها در صنعت هوا نوردی، صنعت هوافضا، مهندسی عمومی، صنعت خودرو استفاده می شود. شلنگ مقاوم در برابر سایش بالا عمر مفید را در محیط های سخت و در کاربردهای سنگین افزایش می دهد.

 

مناسب برای خطوط فشار بالا که سیالات هیدرولیک مبتنی بر نفت، استرهای مصنوعی، سیالات هیدرولیک زیست تخریب پذیر، مایعات مبتنی بر گلیکول آب و هوا را انتقال می دهند. نیازی به محافظ های فنری، آستین نایلونی و هرگونه محافظ شلنگ دیگر را از بین می برد.

 

خط تولید شیلنگ دولایه

 

سخن پایانی :

 

کار تولیدی صنعتی دیگر، تولید شلنگ است که سودآوری خوبی به همراه دارد. از شیلنگ در جاهای مختلفی بهره برداری می شود. شیلنگ ها امروزه انواع متفاوتی را در بر می گیرند که هر یک کارکرد خود را دارند. سود تولید شلنگ، سود بسیار خوبی است و آن را در رده شغل های با سود بالا قرار می دهد و البته باید دقت داشت که سرمایه اولیه بالایی نیز می خواهد.

 

بیشتر تولیدکنندگان شیلنگ از این شغل راضی هستند و این یکی دیگر از مزیت های این کار تولیدی خواهد بود. در صورتی که قصد خرید و یا تولید شیلنگ را دارید مجموعه نیلان کو همواره در تمام موارد شما را یاری خواهد کرد.

 

Write a comment
Blog archive