دستگاه تسمه کش دستی و روش کار با آن

دستگاه تسمه کش دستی و روش کار با آن

کار با دستگاه تسمه کش دستی دستورالعمل مخصوص به خود را دارد و لازم است تا پیش از کار با این دستگاه اطلاعاتی از تمامی جزئیات و نحوه عملکردش به دست آورند . در این مقاله به دستگاه تسمه کش دستی و روش کار با آن می پردازیم با ما همراه باشید .

انواع دستگاه تسمه کش

از مهمترین انواع دستگاه تسمه کش عبارتنداز :

 • تسمه کش برقی
 • تسمه کش بادی
 • تسمه کش شارژی
 • تسمه کش دستی

تقسیم بندی گفته شده با توجه به نیروی محرکه مورد نیاز دستگاه می باشد  .

انواع دستگاه تسمه کش بر اساس تسمه مورد نیاز در بسته بندی کالا عبارتنداز :

 • تسمه کش با تسمه پلاستیکی
 • تسمه کش با تسمه فلزی

که با توجه به همین دسته بندی ، روش کار دستگاه تسمه کش دستورالعمل خاص خود را دارد .

دستگاه تسمه کش دستی

دستگاه تسمه کش دستی و روش کار با آن

یکی از پرکاربرد ترین و کارآمدترین دستگاه های مورد استفاده در بسته بندی انواع کارتن ها و بسته ها دستگاه تسمه کش می باشد . دستگاه تسمه کش با توجه به کارایی خود در انواع برندها و مدل های مختلفی تولید و عرضه می شود . دستگاه تسمه کش های دستی بیشتر مناسب برای بسته بندی های بسیار بزرگ می باشد در حالی که دستگاه های برقی به علت این که توان بسته بندی بسته های بزرگ را ندارند بیشتر برای کارتن ها و بسته های کوچک استفاده می شوند .

تسمه کش دستی از جهت ساختار و کارایی ساده‌ترین نوع دستگاه تسمه کش می باشد و آموزش کار با آن در دو نوع تسمه کش محدود کش و نامحدود کش بسیار آسان است .

 • کار با تسمه کش محدود کش

در انواع تسمه کش دستی محدود کش که دستگاه تسمه کش سامسونگ کره‌ای یکی از مدل ‌های آن می باشد ، دستگاه توانایی کشیدن تسمه در محدوده مشخصی از بدنه خود را دارد . تسمه پلاستیکی (PET و PP) از 2 طرف در دو گیره این دستگاه قرار می ‌گیرد و فرآیند کشش توسط اهرم کشش در دستگاه و با نزدیک شدن دو گیره دستگاه به هم انجام می گیرد . زمانی که کشش تسمه به دور بسته از این طریق به حد مورد قبول یا انتظار رسید ، دو سطح مقطع به هم رسیده و روی هم قرار گرفته تسمه به وسیله ی بست فلزی و انبر پرچ کن تسمه به یکدیگر متصل می ‌شوند . دنباله تسمه نیز پس از اتصال تسمه به ‌وسیله کاتر دستگاه و یک اهرم کوچک که روی گیره دوم قرار دارد ، قطع خواهد شد .

 • کار با تسمه کش نامحدود کش

در تسمه کش نامحدود کش بر خلاف نمونه محدود کش ، عمل کشیدن تسمه بسته بندی به ‌وسیله یک سازوکار دایره‌ای شکل که دارای زبانه‌ هایی برای گیر انداختن تسمه است ، انجام می گیرد . این ساختار دایره‌ای امکان کشش تسمه به‌صورت نامحدود و بدون وابستگی به طول دستگاه را فراهم می‌ کند . جهت کار با تسمه کش نامحدود کش کافیست که سر تسمه در گیره اصلی وصل شود و انتهای تسمه داخل زبانه‌ های ساز و کار دایره‌ای شکل دستگاه گیر کند . در ادامه اهرم این ساز و کار با به چرخش درآوردن گیره سبب جمع شدن تسمه به دور ساختار دایره‌ای و در نتیجه کشش تسمه به دور بسته خواهد شد .

در این نوع دستگاه تسمه کش دستی همچون نمونه نامحدود کش ، اتصال دو سر تسمه به وسیله ی بست فلزی و انبر تسمه یا اتصال دهنده حرارتی انجام می ‌شود .

کاربرد و کارایی دستگاه تسمه کش

کاربرد و کارایی دستگاه تسمه کش

همانطور که پیش از این به آن اشاره شد دستگاه تسمه کش از پرکاربرد ترین دستگاه های مورد استفاده در کارخانه ها و تولیدی ها است که با استفاده از آن می توان به بهترین نحو ممکن کارتن های خود را بسته بندی و از این طریق در حین حمل و نقل از فضای مربوط به صورت بهینه استفاده نمود همچنین این کار بسیار مقرون به صرفه است و بدون هیچ دردسر و مشکلی بسته بندی انجام می شود .

ویژگی های دستگاه تسمه کش

از مهمترین ویژگی های دستگاه تسمه کش می توان به موارد زیر اشاره کرد :

 • وزن کم به منظور امکان جا به جایی آسان دستگاه توسط اپراتور
 • عملکرد و راندمان بسیار سریع و با کیفیت بالا
 • نداشتن پیچیدگی در انجام عملیات تسمه کشی
 • دارا بودن گارانتی های بلند مدت و خدمات پس از فروش
 • دارا بودن دفترچه راهنمای استفاده و نگهداری از دستگاه

برای خرید تسمه بسته بندی پلاستیکی با ما در نیلان کو تماس بگیرید

سخن پایانی

یکی از پرکاربرد ترین دستگاه هایی که در بسته بندی انواع کارتن ها و بسته ها استفاده می شود دستگاه تسمه کش می باشد . که در این مقاله با دستگاه تسمه کش دستی و روش کار با آن به صورت کامل آشنا شدیم که با مطالعه این مقاله اطلاعات کاملی در باره کسب خواهید کرد .

Write a comment
Blog archive