دستگاه های تولید طناب پلاستیکی کدام اند؟

دستگاه های تولید طناب پلاستیکی کدام اند؟

طناب پلاستیکی یکی از وسایل پرکاربردی است که ساختار مستحکمی دارد. این طناب ها در کارخانه ها توسط دستگاه های مخصوص تولید و به بازار عرضه می شود.

 

 

ازجمله کارخانه تولید طناب پلاستیکی در شهر اصفهان است  که بهترین و با کیفیت ترین طناب پلاستیکی را تولید و به بازار عرضه می کند. با توجه به اینکه طناب پلاستیکی در بهترین متریال و مواد مرغوب تولید می شود این محصول با کیفیت مطلوبی به بازار داخلی و خارجی نیز عرضه می شود.

 

 

این نوع از طناب ها دارای استحکام و دوام بالایی هستند علاوه بر این نیز از انعطاف پذیری بالایی نیز نسبت به سایر طناب ها برخوردار هستند. همان طور که می دانید طناب از جمله محصول پرکاربردی است که از گذشته تا به امروزه از آن استفاده های زیادی می شود.

 

 

البته در گذشته تولید طناب پلاستیکی به شکل امروزی نبود بلکه از موی گوسفندان و الیاف طبیعی با ابزارهای ساده تر این نوع از طناب ها درست می شدند. البته امروزه با توجه به کاربردهای طناب و همچنین تغییر نیازها، روش تولید طناب پلاستیکی کاملا متفاوت از گذشته است.

 

 

دستگاه تولید طناب پلاستیکی

 

جنس بکار رفته در آن از پلی پروپیلن و پلی اتیلن است که ساختار مستحکم و ماندگاری را به طناب پلاستیکی می دهد.  در کارخانه های تولید طناب پلاستیکی از برخی از دستگاه ها مخصوص در فرآیند تولید آن استفاده می شود تا در آخر محصولاتی با کیفیت و ماندگاری بالا تولید شود.

 

 

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد دستگاه های تولید طناب پلاستیکی به شما پیشنهاد می کنیم تا انتهای مقاله با ما همراه شوید.

 

 


دستگاه های تولید طناب پلاستیکی :

 

 


در تولید طناب پلاستیکی از ابزارها و دستگاه های متنوع استفاده می شود. کیفیت قطعات دستگاه و همچنین ابزارها در تولید این مدل از طناب اهمیت بالایی دارد به این دلیل که در صورت بی کیفیت بودن قطعات به کار رفته در دستگاه ها و ابزارها موفقیت چندانی از تولید طناب پلاستیکی عایدتان نخواهد شد به همین منظور خرید دستگاه های با کیفیت از طرفی موجب کاهش هزینه های تعمیر این قطعات در آینده نه چندان دور خواهد شد.

 

از جمله تجهیزات مورد نیاز در خط تولید طناب پلاستیکی می توان به مواردی از جمله مخزن آب گرم، مخزن آب سرد، سیستم کشش و وایندر و همچنین اکسترودر اشاره کرد. علاوه بر این ماشین آلاتی همچون دستگاه کلاف پیچ، دو کله، چهار کله ، دستگاه کروپ زن، دستگاه دستی، نیمه اتوماتیک و فول اتوماتیک اشاره کرد.

 

 

انواع طناب پلاستیکی کدام اند


فرآیند تولید طناب پلاستیکی :

 


اولین قدم تهیه مواد اولیه و انتقال آن به کارخانه تولید طناب پلاستیکی است در واقع بعد از وارد شدن مواد اولیه به کارخانه به کمک دستگاه های اکسترودر  این مواد به صورت رشته های طناب تبدیل می شوند و الیاف به وجود آمده در داخل دستگاه تولید وارد می شود و پس از تنظیم کردن دستگاه با توجه به سفارش مشتری انواع طناب پلاستیکی در سایزهای مختلف تولید می شود.

 

 

در کارخانه تولید طناب پلاستیکی دو نوع طناب با عنوان طناب بافته شده و طناب تابیده شده تولید می شود که هر کدام دارای ویژگی های منحصر به فردی است و هر کدام نیز کاربردهای متفاوتی دارند. در ادامه به شرح هر کدام به طور جداگانه خواهیم پرداخت.

 


طناب بافته شده :

 


مواد اولیه به کار رفته در طناب بافته شده از الیاف طبیعی و مصنوعی است که از دو قسمت روکش طناب و هسته طناب تشکیل شده است. همان طور که از نام این طناب پیداست ساختار بافته شده ای از الیاف طبیعی و مصنوعی دارد که انعطاف پذیری آن به مراتب بیشتر از سایر طناب ها است.

 


طناب تابیده شده :

 


طناب تابیده شده از دو الی چهار رشته از الیاف مصنوعی و طبیعی تولید می شود . این مدل از طناب به دلیل مقاومت کششی بالا ماندگاری بالایی دارد و همچنین از طول عمر بیشتری نسبت به سایرین برخوردار است.

 

 

نکات مربوط به خط تولید طناب پلاستیکی

 

 

نکات مربوط در فرآیند خط تولید طناب پلاستیکی :

 

 


یکی از نکات مهم در راه اندازی و خط تولید محصولات ازجمله طناب پلاستیکی این است که در همان ابتدای آغازین خط تولید میزان هزینه را برآورد کنید.

 

 

در ادامه سرمایه لازم برای راه اندازی را تهیه و از مشاوره مهندسان و متخصصان در حوزه تولید طناب پلاستیکی بهره مند شوید و از تجربه های آنها در مسیر موفقیت با بیشترین بازدهی کمک بگیرید.

 

 

  • از نحوه عملکرد، مشخصات و همچنین اتصالات دستگاه های موجود در کارخانه اطلاعات لازم را کسب کنید.
  • از یک چیدمان مناسب برای به حداقل رساندن طول خط تولید استفاده کنید.
  • برای چیدمان تجهیزات و ماشین آلات و همچنین ارتباط بین دستگاه ها از یک معماری مناسب در فضای تولید بهره مند شوید.
  • به همه زیر ساخت های ساختمان خط تولید طناب پلاستیکی توجه داشته باشید. 

 


ابزار و تجهیزات مورد نیاز در خط تولید طناب پلاستیکی :

 


ابزارهای مورد نیاز در خط تولید طناب پلاستیکی شامل مواردی از قبیل اکسترودر، مخرن آب گرم، مخزن آب سردو همچنین سیستم کشش و وایندر است. ماشین آلاتی که برای تولید طناب در کارخانه مورد استفاده قرار می گیرند دارای انواع مختلفی هستند به همین دلیل طناب پلاستیکی در قطرهای مختلف تولید می شود.

 

 

مزایای طناب پلاستیکی :

 


ضد پوسیدگی :

 


پلی پروپیلن یک ماده ضد پوسیدگی است که به عنوان ماده اولیه در فرایند تولید طناب پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد. بنابراین با توجه به مستحکمی این ماده در طناب اغلب در فضای باز،از جمله قایق سواری و در صنعت ماهیگیری از آن استفاده می شود. 

 

 

با توجه ساختاری که طناب پلاستیکی دارد می توان بیان کرد که حتی اگر طناب برای مدت طولانی تری در آب خیس شود، برخلاف طناب کنفی پوسیده نمی شود.

 

 

ساختار به کار رفته در آن اجازه رشد باکتری را نمی دهد و در نتیجه پوسیده نمی شود از طرفی  این طناب می تواند توانایی، کارایی و استحکام واقعی خود را برای مدت طولانی تری نسبت به سایر انواع طناب حتی پس از خیس شدن در آب حفظ کند در ضمن این مدل از طناب ها در  شرایط آب و هوایی شدید از خود مقاومت بالایی نشان می دهند.

 

 

استحکام بالا :

 


طناب های پلاستیکی ساختار انعطاف پذیر و مستحکمی دارند به همین دلیل بسیار کار آمد نیز هستند.  البته آنها برای قرقره ها و وینچ ها، قایق سواری و بست و محکم کردن  گزینه مناسبی به شمار می آیند. با توجه به اینکه طناب پلاستیکی ساختار مستحکم و در هم تنیده ای دارد از آن برای انجام عملکردهای مختلف استفاده می شود.

 


دوام بالا :

 


طناب های پلاستیکی  ساخته شده از پلی پروپیلن ساختار مستحکم و با دوامی دارند به همین دلیل در برابر چسب ها و حلال های مختلف از خود مقاومت بالایی نشان می دهند.  در کارخانه خط تولید طناب پلاستیکی از دو الی چند رشته الیاف طبیعی و مصنوعی تولید می شود به همین دلیل مقاومت بالایی دارد.

 

 

مواد به کار رفته در آن از جمله پلی پروپیلن کیفیت بالایی دارد و  به خوبی خرد نمی شود و استفاده از طناب  را آسان  تر می کند . این طناب نه تنها سخت است، بلکه به لطف ترکیب پلیمری ترموپلاستیک خنثی، در برابر تعدادی از مواد خورنده مختلف نیز مقاوم است.

 

 

این بدان معنی است که اگر طناب در معرض حلال ها، اسیدها، بازها و سایر مواد شیمیایی قرار گیرد، واکنش نشان نمی دهد یا شکسته نمی شود در ضمن طناب پلی پروپیلن نقطه ذوب بالاتری نسبت به پلیمرهای معمولی دارد و در برابر گرما یا اصطکاک انعطاف پذیرتر می شود.

 


موجود در قطرهای مختلف

 


قطر طناب بر خواص آن از جمله ظرفیت بار و استحکام تأثیر می گذارد از طرفی طناب های PP در طیف گسترده ای از قطرهای بین 4 میلی متر تا 16 میلی متر در دسترس هستند و معمولا روی کلاف های 220 متری فروخته می شوند با این حال، آنها همچنین می توانند به هر طولی بر اساس نیاز کاربران برش داده شوند.

 

طناب پلاستیکی برای چه مواردی استفاده می شود


طناب پلاستیکی برای چه مواردی استفاده می شود؟

 


طناب پلاستیکی یکی از رایج ترین انواع طناب است که در زندگی روزمره استفاده می شود.  علیرغم هزینه نسبتا ارزان آن، معمولاً با استانداردهای بسیار بالا ساخته می شود و دارای تعدادی ویژگی مفید نیز است .

 

از ویژگی هایی که آن را برای بسیاری از کاربردها، در محیط های خانگی و تجاری مناسب می کند می توان به فوق العاده قوی و بادوام ، ضد پوسیدگی ، مقاوم در برابر رطوبت ، کم چگالی ، وزن سبک و شناور ماندن آن بر روی آب اشاره کرد.

 

 

همچنین می توان آن را به راحتی گره زد به این دلیل که با هیچ ماده شیمیایی یا حلالی واکنش نشان نمی دهد. در نتیجه  طناب پلاستیکی به سادگی  یک انتخاب موثر و اقتصادی برای بسیاری از پروژه ها است .

 

 


طناب پلاستیکی  بافته شده در صنایع دریایی و ماهیگیری به کار می رود البته با توجه به خواص ضد پوسیدگی و ضد آب پلی پروپیلن آن را به گزینه ای ایده آل برای موقعیت هایی تبدیل می کند که طناب احتمال خیس شدن دارد و به همین دلیل اغلب به عنوان خط لنگر در بنادر استفاده می شود این مدل از  طناب معمولاً برای ایجاد تورهای ماهیگیری مستحکم استفاده می شود.

 

 


طناب پلاستیکی  با توجه به ساختار پیچ خورده و مستحکم اغلب در صنعت ساخت و ساز و مهندسی استفاده می شود. این طناب ها عمدتاً برای ایجاد شبکه های بزرگی که قادر به حمل مصالح ساختمانی سنگین از یک مکان به مکان دیگر هستند بکار می رود.  علاوه بر این ، چندین کاربرد دیگر نیز دارد به عنوان مثال، معمولا به عنوان طناب قرقره ایمن و محکم در ساخت و ساز  استفاده می شود. 

 

 

در زندگی روزمره با نگاه کردن به اطراف خود متوجه کاربردهای  متنوع طناب پلاستیکی خواهید شد این نوع طناب قابل اعتماد به طور گسترده توسط صخره نوردان و کوهنوردان مورد استفاده قرار می گیرد بنابراین به آنها اجازه می دهد تا با خیال راحت از سطح صخره بالا و پایین بروند.

 

 

اغلب می‌توان آن را در مراکز تفریحی، جدا کردن خطوط در استخر و شاید در نزدیکی نجات غریق در مواقع اضطراری یافت. با این وجود حتی تورهای روی زمین فوتبال معمولاً از طناب پلی پروپیلن ساخته می شوند که ساختار انعطاف پذیر و مستحکمی دارند.

 

 

طناب پلاستیکی برای چه مواردی استفاده می شود

 

 

سخن پایانی :

 


هنگامی که صحبت از حمل و نقل کالاها و مواد مهم می شود، استفاده از تجهیزات مناسب و قابل اعتماد بسیارضروری است. در صورت استفاده از تجهیزات غیر استاندارد، خطر شل شدن و آسیب احتمالی بار شما افزایش می یابد که می تواند عواقب بسیار منفی برای شخص حمل کننده کالا و مهمتر از آن افرادی که در اطراف آن تردد می کنند را  داشته باشد.

 

یکی از محصولات با کیفیت که کاربردهای متنوعی دارد طناب پلی پروپیلن است که در طول ها و ضخامت های مختلف در کارخانه تولید و به بازار عرضه می شود و طیف وسیعی از کاربردهای مختلف را دارد. طناب پلاستیکی یک قطعه فوق العاده همه منظوره از تجهیزات طناب است که برای تعدادی از کاربردها در حوزه خانگی، تجاری و تفریحی مناسب است.

 

 

همانطور که گفته شد، طول ها و ضخامت های مختلفی دارد که آن را به یک انتخاب قوی و محکم تبدیل می کند که مزایای زیادی را ارائه می دهد که آن را از سایر انواع طناب مشابه متمایز می کند.

 

 

با توجه به اینکه طناب پلاستیکی در بهترین متریال و مواد مرغوب تولید می شود این محصول با کیفیت مطلوبی به بازار داخلی و خارجی نیز عرضه می شود. این نوع از طناب ها دارای استحکام و دوام بالایی هستند علاوه بر این نیز از انعطاف پذیری بالایی نیز نسبت به سایر طناب ها برخوردار هستند.

 

 

یکی از نکات مهم در راه اندازی و خط تولید محصولات ازجمله طناب پلاستیکی این است که در همان ابتدای آغازین خط تولید میزان هزینه را برآورد کنید.

Write a comment
Blog archive