معرفی دستگاه تسمه کش دستی با تسمه فلزی

دستگاه های تسمه کش یکی از مهم ترین دستگاه هایی که در صنعت است که اغلب افراد اطلاعات کامل از آن ندارند . دستگاه تسمه کش در انواع مختلفی تولید می شود که در این مقاله به معرفی دستگاه تسمه كش دستی و تسمه فلزی خواهیم پرداخت .

دستگاه تسمه کش دستی چیست ؟

دستگاه تسمه کش یکی از پر مصرف ترین نوع تجهیزات در زمینه ی بسته بندی محصولات و کالا هستند . دستگاه تسمه کش اغلب برای بسته بندی کارتن ها و جعبه ها استفاده می شود . این دستگاه در انواع مختلفی تولید می شود .

انواع دستگاه تسمه کش دستی

تسمه کش دستی از نظر تسمه مورد استفاده به دو دسته تولید می شوند . نیروی مکانیکی ، نیرویی است که در این تجهیزات در زمان بسته بندی از آن استفاده می شود و هر شخص با توجه به نیروی دست خود اقدام به بسته بندی کارتن ها یا تجهیزات مختلف می کند . تسمه های استفاده شده در این دستگاه هم به دو نوع تسمه فلزی و تسمه پلاستیکی تقسیم بندی می شوند . چنانچه برای بسته بندی حجم کمی از محصولات به دستگاه تسمه کش نیاز دارید از انواع تسمه کش دستی استفاده کنید . البته این دستگاه برای بسته بندی محصولات با حجم بزرگ با تیراژ کم خیلی بیشتر از انواع تسمه کش های دیگر کاربرد دارند .

دستگاه تسمه کش دستی با تسمه فلزی

دستگاه تسمه کش دستی با تسمه فلزی

تسمه مصرفی است که در انواع تسمه کش دستی نوع کاربرد را تعیین می کند . چنانچه محصولات با اشکال استوانه ، رولی ، پالت ها تخت و .. باشند توصیه می شود از انواع تسمه کش دستی با تسمه فلزی استفاده شود .

ضخامت در تسمه های فلزی از 0.38 تا 0.58 میلی متر متفاوت است . عرض این تسمه ها برای محصولات بزرگ تر و یا کوچک متفاوت بوده و از 12.7 تا 20 میلی متر است .

از نظر کشش تسمه فلزی در سه دسته زیر تولید می شود :

  • تسمه فلزی فوق کششی
  • تسمه فلزی کششی
  • تسمه فلزی معمولی

ویژگی های تسمه فلزی چیست؟

عدم کشش زیاد در طول تسمه با وارد آمدن نیروی کششی بالا .

به دلیل فنری بودنش شکل آن تغییر نخواهد کرد .

لبه های تیز و برنده دارد .

بادوام بوده و از استحکام زیادی برخوردار است .

احتمال شکستگی بسیار کم است .

اشعه خورشید بر روی آن بی تاثیر است .

برای دستگاه تسمه کش بادی و تسمه کش پنوماتیک و تسمه کش بدون بست مناسب است .

دستگاه تسمه کش دستی با تسمه پلاستیکی

تسمه ها در دستگاه تسمه کش دستی با تسمه پلاستیکی بیشتر در دو نوع پی پی و پی ای تی تولید می شوند . در این نوع تسمه کش برای بسته بندی از بست های فلزی به منظور محکم کردن تسمه ها استفاده می شود . وزن این نوع دستگاه تسمه کش کمتر از نوع تسمه کش دستی با تسمه فلزی است و وزن کمتر از 2.2 کیلوگرم دارد . به این نوع دستگاه نامحدود کش گفته می شود .

ابزار مورد نیاز برای استفاده از تسمه کش دستی

بیشتر افرادی که محصولاتی برای فروشگاه ها و یا ادارات بسته بندی می کنند از تسمه کشی های دستی استفاده می کنند . افراد با تجربه به سرعت با این دستگاه می توانند تسمه را به دور محصول بسته و با کمک یک بست فلزی دو سر تسمه را به هم متصل کنند .

انواع تسمه کش دستی از نظر کاربری

از نظر کاربرد و شکل ظاهری تسمه کش های دستی به دو نوع دسته بندی می شوند که عبارتنداز تسمه کش دندانه دار و تسمه کش نامحدودکش . تسمه کش دستی دندانه دار در گذشته بیشتر استفاده می شد . ولی امروز نوع تسمه کش دستی نامحدودکش بسیار پر کاربرد در مشاغل مختلف هستند .

  • دستگاه تسمه کش دستی دندانه دار قدیم

این نوع تسمه کش دارای قدرت محدودی است و نمی توان از آن در تمام بسته بندی ها استفاده کرد . به دلیل سرعت در استهلاک هم اغلب افراد سعی می کنند که از این نوع تسمه کش دستی تهیه کنند .

  • دستگاه تسمه کش دستی نامحدود کش

بیشتر افراد وقتی حرف از دستگاه تسمه کش دستی به میان می آید به دنبال دستگاهی هستند که به سادگی در بیشتر موارد قابل استفاده و دارای عمر زیادی باشد . تسمه کش دستی نامحدود کش قدرت زیادی در کشیدن تسمه دارد و در اکثر بسته بندی ها استفاده می شود .

بسته بندی حجم های بزرگ و یا محصولات با پالت ها سنگین از مهمترین موارد برای استفاده از این نوع دستگاه تسمه کش است . بسته بندی انواع پالت با این نوع تسمه کش دستی سبب شده است تا به این نوع از تسمه کش ها نام تسمه کش پالت بند نیز گفته شود .

سایز این تسمه ها هم متفاوت بوده و تا 19 میلی متر متفاوت خواهد بود .

بیشتر بخوانید : مرکز فروش تسمه بسته بندی پلاستیکی

مزایای دستگاه تسمه کش دستی نامحدود کش

مزایای دستگاه تسمه کش دستی نامحدود کش

بدنه تسمه کش دستی از فولاد ساخته شده است . فولاند بدنه هم از نوع کم کربن بوده که به آن مقاومت و عمر بیشتر می بخشد .

کار کردن با این نوع تسمه کش بسیار آسان است .

از دیگر ویژگی های این محصول زیبایی شکل ظاهری است .

در این نوع کشش تسمه بالا بوده و بسیار پر قدرت می باشد .

تسمه کش دستی نامحدود کش بیشتر برای بسته بندی محصولات بسیار بزرگ و حجیم استفاده می شود . اما برای بسته بندی محصولات با تیراژ بالا بهتر است از این نوع تسمه کش دستی استفاده نشود .

مزایای انواع دستگاه تسمه کش دستی

وزن کم .

حمل و نقل ساده و راحت .

قابلیت استفاده در بسته بندی انواع کارتن ها در متریال مختلف همچون چوب ، مقوا و پلاستیک .

در هر ساعت از طول شبانه روز قابل استفاده می باشد .

توسط افراد کم تجربه قابل استفاده است .

مقرون به صرفه بوده و با کارایی بسیار بالا دارد .

سخن پایانی

دستگاه تسمه کش دستی از جمله دستگاه‌های پرکاربرد در صنعت بسته بندی است . با تسمه کشی محصولات توسط یک تسمه فلزی باکیفیت ، فرآیند جابجایی آن ها بسیار ساده و آسان خواهد شد .

Write a comment
Blog archive