سنگ آنتیک چیست و چگونه نصب می شود؟

 

سنگ آنتیک چیست و چگونه نصب می شود؟

 

سنگ آنتیک از خرده سنگ هایی تشکیل شده است که در فضاهای مختلف استفاده می شود. این نوع سنگ به منظور بررسی اهداف زیباشناختی در ساختمان سازی استفاده می شود. علاوه بر زیبایی، کیفیت، قیمت مناسب و ... از جمله عواملی است که در این نوع سنگ در نظر گرفته شده است.

 

سنگ آنتیک

 

 

 

آشنایی با سنگ آنتیک و کاربرد آن

 

باغ مکانی مناسب برای کشیدن نفس‌ های آرام و آسودگی خیال پس از یک روز کاری پرمشغله است. ساخت آنها ساده است، نگهداری آنها آسان است و فضایی طبیعی برای فرار از شلوغی و لذت بردن از فضای باز در اختیار شما قرار می دهند. ساختن یک باغ با سنگ های کوچک و قطعات شکسته سنگ، یک راه مفید و کم هزینه برای زیباسازی آن تکه خالی در حیاط یا نمایش آن تخته سنگ‌ های زیبا در حیاط است. ما شما را از طریق مراحل زیر برای ایجاد فضای پر از سنگ خیره کننده خود که در اینجا سنگ آنتیک است راهنمایی می کنیم:

 

باغ سنگی

 

 

یک باغ صخره ای که به عنوان باغ کوهستانی یا سنگی نیز شناخته می شود، برای نمایش تخته سنگ ها، سنگ ها و صخره ها طراحی شده است. باغ‌ های صخره ‌ای با طرح ‌های منحصربه‌فردی چیده شده‌ اند که شامل گیاهان و تزئینات زیبای مقاوم در برابر خشکسالی مانند سنگ فرش، مجسمه‌ ها و فواره‌ها است.

 

- طرح های باغ صخره ای: برجسته و گسترده

 

اگر فضای کوچکی دارید، یک باغ صخره‌ای مرتفع می ‌تواند افزودنی عالی برای چمن باشد. باغ های صخره ای مرتفع شبیه به تخت های باغ مرتفع معمولی به نظر می رسند، اما به جای چوب یا فلز، سنگ ها نمای بیرونی را تشکیل می دهند و به سمت داخل متمایل می شوند. بسته به طرح، باغ ‌های صخره‌ای مرتفع می ‌توانند شبیه چاه‌ های سنگی قدیمی به نظر برسند و به چمن شما ظاهری جذاب ببخشند.

 

نصب سنگ آنتیک

 

باغ‌ های صخره‌ای یا استفاده از سنگ آنتیک در مکان های عمومی مثل باغ های گسترده راهی عالی برای افزودن سبکی زیبا به قسمت ‌هایی از چمن ‌زارتان است که می ‌خواهید برجسته کنید (یا نقاط خشکی که در آن علف ‌ها رشد نمی ‌کنند). آنها نسبت به باغ های مرتفع کمتر تعریف شده اند، بنابراین می توانید آنها را متناسب با توپوگرافی منحصر به فرد چمن خود بسازید. اگر تخته سنگ های زیبایی روی چمن خود دارید، یک باغ صخره ای وسیع در فضاهای بین آن بسازید تا چشم انداز طبیعی خود را برجسته کنید.

 

- انواع باغ های صخره ای

 

 

 

 

به ایده های باغ سنگی نیاز دارید؟ باغ‌های صخره‌ای در اشکال، اندازه ‌ها و طرح ‌های مختلفی وجود دارند. برخی از موارد مورد علاقه صاحب خانه عبارتند از:

Xeriscapes: Xeriscaping عمل ایجاد منظره ای است که نیاز به استفاده کم یا بدون استفاده از آب دارد. Xeriscapes پر از گیاهان مقاوم به خشکی و مقاوم در برابر خشکسالی، صخره ها و ویژگی های سخت مانند مسیرهای پیاده روی است. آنها مصرف انرژی را به حداقل می رسانند، در هزینه ها صرفه جویی می کنند و از محیط زیست محافظت می کنند.

 

باغ ‌های صخره‌ ای ژاپنی (همچنین به عنوان باغ‌ های ذن شناخته می ‌شوند): باغ ‌های صخره‌ای ژاپنی برای تشویق به تفکر و مراقبه طراحی شده‌ اند. صخره ‌ها، کوه ‌ها، حیوانات و جزایر را نشان می ‌دهند، در حالی که سنگ ‌ریزه‌ های ریز نشان ‌دهنده آب جاری است. خزه ها، کاج ها و پوشش زمین همیشه سبز به بافت محیط اطراف، رنگ اضافه می کنند. درک اهمیت فرهنگی باغ ذن قبل از انتخاب برای ساخت آن بسیار مهم است.

 

باغ های آبی: یک حوض یا یک فواره (یا هر دو) می تواند پادزهر مناسبی برای یک روز پر استرس در محل کار باشد. شنای در حیاط خلوت شما یک تجربه جادویی و آرامش بخش است و گوش دادن به صدای زمزمه یک فواره راهی دوست داشتنی برای آرامش است. در این نوع باغ ها سنگ آنتیک بسیار حائز اهمیت هستند. 

 

باغ ‌های گیاهی بومی: برای تشویق تنوع زیستی و جذب پرندگان و پروانه‌ های زیبا، گل ‌ها و درختچه ‌های بومی را اضافه کنید. گیاهان بومی زیستگاه ها و منابع غذایی فوق العاده برای موجودات بومی هستند. حتی می توانید یک حوضچه اضافه کنید تا قورباغه ها، وزغ ها و لاک پشت ها را به باغ خود دعوت کنید.

 

 

 

استفاده از سنگ آنتیک

 

آنچه برای نصب سنگ آنتیک خود نیاز دارید

صخره ها: از تخته سنگ گرفته تا سنگ و شن، سنگ ها ستاره های باغ شما خواهند بود. در مورد طرح رنگ رویایی خود تصمیم بگیرید و مجموعه ای از اندازه ها و شکل ها را انتخاب کنید تا جذابیت بصری باغ خود را ببخشید.

شن نخودی (سنگریزه های نخودی شکلی که در نزدیکی جویبارها می بینید) انتخابی جذاب و ارزان برای پر کردن مناطق بین گیاهان است.

برای داشتن ظاهری طبیعی که ماندگاری بالایی دارد و به خوبی تخلیه می شود، گرانیت خرد شده را در بین سنگ های پله یا اطراف مسیرها امتحان کنید.

سنگ‌ های رودخانه‌ای سنگ ‌های صاف و کوچکی هستند که در اطراف آب‌نماها زیبا به نظر می ‌رسند. آن ها در فضاهای مسکونی به زیبایی دیده می شوند.

نکته حرفه ای: برای سنگ ها و تخته سنگ های بزرگتر، سنگی را انتخاب کنید که محلی باشد و به راحتی قابل تحویل باشد. 

خاک شنی: باغ های صخره ای به خاکی با زهکشی خوب نیاز دارند. اگر خاک شما دارای محتوای رس بالایی است، ممکن است لازم باشد آن را با اضافه کردن کمپوست و ماسه اصلاح کنید تا نفوذپذیری لازم را به آن بدهید.

خاک سطحی: اگر ترجیح می ‌دهید علف‌ های خود را حفر نکنید، می ‌توانید از روزنامه و لایه ‌ای سبک از خاک سطحی برای آماده‌ سازی منطقه استفاده کنید.

نوار اندازه گیری: فضای باغ خود را اندازه گیری کنید تا تصمیم بگیرید کدام سنگ آنتیک و کدام دسته از گیاهان کاملاً مناسب هستند و کدام یک ممکن است بر باغ شما تسلط داشته باشد. اندازه‌گیری همچنین به شما کمک می‌کند تا بفهمید تا چه اندازه به این نوع سنگ ها احتیاج دارید.

 

 

 

نکات قابل توجه در بررسی نصب سنگ آنتیک

 

در حقیقت همان طور که می دانید، سنگ آنتیک، دسته ای از سنگ ها است که از روی هم قرار گرفتن خرده سنگ ها ایجاد شده است. این نوع سنگ، زیبایی منحصر به فردی را در محیط مسکونی شما ایجاد می کند. در حقیقت از سنگ های طبیعی از قبیل، تراورتن و مالون تشکیل شده است تا بتوانید به راحتی از آن استفاده کنید.

 

این نوع سنگ ها به دو صورت طبیعی و مصنوعی در بازار وجود دارند و لازم است بسته به استفاده خود آن ها را خریداری و نصب کنید. سعی کنید زیر نظر کارشناسان و متخصصین این حوزه به بررسی استفاده از این نوع سنگ ها بپردازید. از مهم ترین ویژگی های مثبت و منفی این نوع سنگ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 

موارد مثبت:

- در ابعاد و اندازه های گوناگون تهیه شده است

- ارزان قیمت است

- به راحتی حمل می شود

- در حین نصب به آسانی نصب می شود

- روی هر نوع دیواری قابل استفاده است

- از مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی، سایش و ... برخوردار است.

 

موارد منفی:

- از رنگ پذیری خوبی برخوردار نیست

- وزن بالایی دارد.

- در حین زلزله خطرساز است.

آشنایی با انواع سنگ های آنتیک

در اینجا انواع مختلفی از سنگ های آنتیک و نحوه استفاده از آن ها ذکر شده است کافیست آن ها را بررسی و مورد استفاده قرار دهید .

 

 

 

 

1-سنگ آنتیک که در دکوراسیون داخلی منازل استفاده می شود. این نوع سنگ به چندین دسته تقسیم بندی می شود:

گرانیتی: این نوع سنگ، بسیار محکم است و از مقاومت خوبی برخوردار است. از نظر زیباشناختی بسیار حائز اهمیت است. به صورت های مختلفی هم چون صیقلی، چکشی و ... دیده می شود. به راحتی نور را انعکاس می دهد. از لحاظ قیمت، نسبت به سایر موارد از قیمت بالایی برخوردار است، به همین جهت بیشتر در مواردی هم چون کف استفاده می شود. 

 

2-سنگ آنتیک ماسه ای: این نوع سنگ اگر در کنار ماسه قرار بگیرد، با کمک کربنات کلسیم از جنس آهکی خواهد بود و اگر در کنار سیلیس قرار بگیرد از نوع سیلیسی خواهد بود. سعی کنید با توجه به جنس و عملکرد آن را به درستی تشخیص دهید .

 

3- سنگ آنتیک تراورتن: این نوع سنگ از نسبت به موارد دیگر از مقاومت کمتری برخوردار است و از سختی کمی هم نسبت به موارد دیگر برخوردار می باشد.

 این نوع سنگ را به راحتی می توان برش داد و مورد استفاده قرار داد. از چگالی بالایی برخوردار است.

بیشتر برای تزیین آشپزخانه کاربرد دارد و بسیار حائز اهمیت است.

 

4-سنگ آنتیک مالون: این نوع سنگ، به طور کامل تراش خورده است. برای نماهای ساختمانی به شدت کاربرد دارد. هم چنین در مواردی هم چون نماسازی فضای ساختمانی، پله ها، سنگ فرش ها و ... بسیار کاربرد دارد .

 

5-سنگ آنتیک قیچی: این نوع سنگ از قطعات سنگ های دیگری هم چون مرمر و... تشکیل شده است که در دکوراسیون منازل بسیار کاربرد دارد.

 

 

 

سخن پایانی

سعی کنید حتما با کمک یک فرد متخصص به خرید این نوع سنگ بپردازید.

 

 

 

Write a comment
Blog archive