انواع تسمه پلاستیکی کدام اند؟

 انواع تسمه پلاستیکی کدام اند؟

تسمه های بسته بندی شده در بازار ها انواع مختلفی دارند که مدل ها و جنس های متفاوت توسط شرکت ها و برند های معتبر و متفاوتی تولید می گردد و به بازار و مشتریان ارائه می گردد. تسمه بسته بندی شده جهت  کمک به محکم کردن بسته بندی کالاهای مختلف و از ملزومات مصرفی انواع تسمه کش های میزی نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک و تسمه کش های پرتابل همچون تسمه کش دستی، بادی و شارژی است. تسمه بسته بندی در انواع مختلف جهت داشتن کارایی مناسب در انواع دستگاه های تسمه کش در بازار به صورت پلاستیکی و فلزی موجود می باشد.

 

 

 

تسمه بسته بندی در خدمت انواع تسمه کش ها

 

همانطور که می دانید تسمه بسته بندی در جهت کمک به محکم کردن بسته بندی کالاهای مختلف در خدمت انواع تسمه کش های میزی نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک و تسمه کش های پرتابل وجود دارند. تسمه بسته بندی در صنایع متفاوتی به شکل کاملا فراگیر از کارایی قابل ملاحظه ای برخوردار می باشد صنایعی همچون صنایع غذایی، صنعت نجاری و مبلمان، سرامیک و کاشی، لوازم خانگی و .... از این قبیل می باشد.

در واقع تسمه همچون یک کمربند سفت و محکم به اطراف کالاهایی که برای بسته بندی انتخاب می شوند در انواع مختلف دستگاه تسمه کش با روش های متنوع قرار می گیرد و به صورت های گوناگون دور تا دور بسته محکم می گردد. تسمه بسته بندی در انواع مختلف جهت داشتن کارایی مناسب در انواع دستگاه های تسمه کش در بازار بافت می شود که به سادگی  می توان آن را از مراکز معتبری تهیه کرد.

 

انواع تسمه بسته بندی

 

 

تسمه بسته بندی را می توان به 4 نوع مختلف با داشتن کارایی های مختلف تقسیم بندی نمود:

 

1- تسمه بسته بندی پلاستیکی پلی پروپلین (PP)

2- تسمه بسته بندی پلی اتیلن ترفتالات (PET)

3- تسمه بسته بندی فلزی

 

تسمه بسته بندی پلاستیکی پلی پروپلین (PP)

 

با توجه به اینکه  که هر انداره  تسمه بسته بندی محکم تر و مقاوم تر باشد، در مقابل نیز کالاهایی که بسته بندی شده اند نیز در هنگام حمل و نقل از امنیت بالاتری برخوردار خواهد بود ، تسمه بسته بندی پلاستیکی پلی پروپلین (PP) با داشتن استحکام، مقاومت و نقطه جوش بالایی که خواهد داشت. از پر کاربردترین انواع تسمه های بسته بندی بوده که از عملکرد بالایی در صنعت بسته بندی برخوردار می باشد، و در بسته بندی های سبک همچون صنایع کارتن و کاغذ سازی ، پارافین و دیگربسته ها و محصولات کوچک ، صنایع نیمه سنگین مانند انواع لوازم خانگی اعم از یخچال - اجاق گاز - ماشین لباسشویی  و همچنین در صنایع فوق سنگینی چون کاشی و سرامیک، پالت های محصولات پتروشیمی و شیمیایی چوب و نئوپان و ام.دی.اف کاربرد دارد. از این نوع تسمه استفاده های متفاوتی می شود که نیمه اتوماتیک و تمام اتوماتیک و تسمه کش پرتابل شامل تسمه کش بادی و تسمه کش دستی نمونه هایی از این قبیل می باشد.

 

تسمه های بسته بندی در نوع های :

 

  • تسمه بسته بندی پلاستیکی یا ( تسمه بسته بندی PP )
  • تسمه بسته بندی فلزی
  • تسمه بسته بندی  pet

هر کدام از این تسمه ها کاربرد های متفاوتی داشته و در بسته بندی های مختلف استفاده می شود .

 

تسمه بسته بندی pp :

 

 

یکی از پر کاربرد ترین تسمه های بسته بندی که بیشتر در جنس پلاستیک و یا پلی پروپیلن تولید می شود و کاربرد های زیادی در زمینه بسته بندی دارد ، تسمه های پلاستیکی بیشتر جهت کالا و محصولات سبک و نیمه سنگین کاربردی می باشد و کاربرد دارند و جهت بسته بندی با تسمه پلاستیکی بیشتر از تسمه کش های دستی مصرف می شود .

 

تسمه بسته بندی فلزی :

 

 

تسمه کش های فلزی بیشتر در دستگاه های تسمه کش برقی و رومیزی و اتوماتیک کاربردی هستند. تسمه های فلزی بیشتر جهت بسته بندی محصولات لوازم خانگی ، نساجی ، غذایی و... کاربرد دارد و بیشتر جهت  بسته بندی محصولات سنگین استفاده می شوند .

 

تسمه بسته بندی pet :

 

امروزه تسمه بسته بندی پت از تسمه های پلاستیکی و فلزی نیز بهتر عمل می کنند و کاربرد های خیلی زیادی دارند و بسیار محکم است، ویژگی آن ها از نظر انعطاف پذیزی و کششی بالا است و البته نسبت به تسمه های مشابه نیز وزن بسیار پایینی  دارد . به طور کلی تسمه های بسته بندی حتی بهتر از تسمه های فلزی و پلاستیکی عمل می کنند  و مقاومت و دوام بالایی دارند.

 

تسمه های فلزی

 

 

تسمه های فلزی از نامشان مشخص می باشد از جنس فلز و یا آلیاژ های مختلف بوده که کاربرد های بسیار زیادی در زمینه بسته بندی کالا های سنگین دارند و بیشتر جهت بسته بندی کالا های با حجم بزرگ کاربرد دارد.

 

تسمه های پلاستیکی

 

 

بیشترین کاربرد را در بسته بندی تسمه های پلاستیکی دارند ، تسمه های پلاستیکی از بهترین گزینه ها برای بسته بندی کالا ها و محصولات می باشند و جهت بسته بندی کارتون ها و جعبه های کالا ها بسیار مناسب هستند .تسمه های پلاستیکی باز به دو نوع تقسیم می شوند :

 

تسمه پلاستیکی عاج دار

 

 

 

تسمه پلاستیکی ساده

 

 

عاج دار : تسمه بسته بندی عاج دار بر روی پلاستیکی از شیار ها و عاج های منظم است که جهت محکم نگه داشته شدن کالا به وسیله تسمه طراحی شده اند ، این نوع تسمه ها را می توانید به راحتی در دستگاه تسمه کش استفاده نمایید ، این نوع تسمه در سایز های مختلف نیز تولید می گردد .شایان ذکر است این محصولات نیز از اندازه های مختلفی برخوردار است.

تسمه ساده : تسمه ساده پلاستیکی بر روی خود بدون عاج و شیاری بوده و یکدست صاف طراحی شده و برای بسته بندی کالا های نیمه سنگین کاربرد دارد  و در سایز های متفات نیز تولید می شود . تسمه های بسته کاربرد های زیادی در تولیدی ها / کارگاه ها / کارخانجات / و . . . دارند و از اهمیت بالایی در زمینه بسته بندی برخوردار می باشد .

تسمه های بسته بندی باعث آسان و راحت تر شدن حمل و نقل کالا ها و محصولات می شوند و به راحتی توسط خودرو های باربری حمل و نقل می شوند و دوام و مقاومت بالایی در مقابل فشار و کشش دارند .

 

ویژگی های تسمه پپ

 

ارزان و مقرون به صرفه بودن

تحمل کشش زیاد

عدم تغییر شکل ظاهری محصول بسته بندی شده

قابل بازیافت بودن و دوستار محیط زیست

وزن کم و امکان جابجایی راحت

مقاومت در برابر پوسیدگی

قابل استفاده در انواع ابزارهای تسمه کش

 

سخن پایانی

لازم به ذکر است توضیحی در مورد خط های برامده روی تسمه های تولیدی داده شود، نام این برامدگی در اصطلاح  عاج بوده ، هر تسمه تولیدی که ازعاج برخوردار است عاج آن ها خاص بوده که در واقع برای افراد اهل فن به نوعی مانند اثر انگشت از صاحب شخص شناخته می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع تسمه پلاستیکی به وب سایت مراجعه نمایید.

Write a comment
Blog archive