انواع شیلنگ باد کدام اند؟

 


انواع شیلنگ باد


شیلنگ ها از جمله لوازم ضروری و پر مصرف خانگی است به علاوه در امور صنعتی نیز به وفور از این لوازم جانبی استفاده می شود. ازانواع شیلنگ ها علاوه بر عبور دادن جریان آب برای مواردی از جمله مایعات صنعتی ، هوا و باد نیز استفاده می شود. با توجه به کارآیی انواع شیلنگ ها در مواردی همچون باد. ما در این مقاله به معرفی شیلنگ باد می پردازیم و با ارائه این مقاله اطلاعات مفیدی در اختیار شما قرار می دهیم پیشنهاد ما به شما این است که این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

 

شیلنگ باد


شیلنگ فنری از جمله شیلنگ بادی است که از آن برای منتقل کردن هوای فشرده از پمپ باد به ابزار آلاتی از جمله میخ کوب بادی، منگنه کوب بادی، بکس بادی و انواع پیستوله بادی انجام می شود.در میان انواع بیشمار شیلنگ باد، می توان شیلنگ باد فنری با جنس پلی اورتان را به عنوان پر مصرف ترین شیلنگ ها معرفی کرد. از شیلنگ باد فنری در صنایع دکوراسیون ، کارواش ها، ماشین آلات سنگین و امور مکانیکی استفاده می شود. ناگفته نماند که قیمت شیلنگ باد بستگی به نوع برند و استفاده از آن دارد.

 

 

 

 

کاربرد شیلنگ باد


نام دیگر شیلنگ باد، شیلنگ نخی است که جهت استفاده در دستگاه های نظیر پیستوله بادی، دریل بادی، پیکور،کمپرسور بادی و فرز بادی بکار می رود که در زمان خرید این محصول باید به جنس، ضخامت و طول آن توجه داشته باشید. از شیلنگ فنری باد که به عنوان یکی از لوازم جانبی دستگاه های کمپرسور به حساب می آید برای انتقال هوای فشرده از دستگاه کمپسور به برخی از دستگاه ها نظیر میخکوب بادی، بکس بادی، پیسوله بادی و منگنه کوب استفاده می شود.

 

شیلنگ فنری به دلیل داشتن ظاهری مشابه سیم تلفن به نام شیلنگ تلفنی نیز نام دارد و دارای ابعاد و اندازه بزرگ تر نسبت به سایر شیلنگ ها است. از شیلنگ فنری باد در موارد زیادی و به خصوص در کارواش ها و دکوراسیون استفاده می شود. در میان انواع متنوعی از شیلنگ باد در بازار، شیلنگ پلی اورتان انعطاف پذیری بالایی دارد  در واقع این مدل شیلنگ فنری با کوبلینگ اتصال در بازار موجود است که باید در زمان خرید به جنس کوبلینگ شیلنگ توجه داشته باشید.


انواع متنوعی از شیلنگ باد در بازار موجود است که هر کدام طرح، رنگ، ابعاد و اندازه های متفاوتی دارند. از نظر برخی از مسائل فنی، طول شیلنگ باد نباید کمتر از 10 متر یا بیشتر از 15 متر باشد به این خاطر که موجب افت فشار باد خواهد شد که در نتیجه افت قدرت باد را در شیلنگ در پی خواهد داشت.

 

خرید شیلنگ باد


برای اینکه در زمان خرید انواع شیلنگ باد بتوانید بهترین و مناسبترین شیلنگ را انتخاب و خریداری کنید می توانید به سایت فروش انواع شیلنگ باد مراجعه کنید و از محصولات سایت نیلان کو کاملا دیدن کنید و با مقایسه هر کدام از نظر قدرت و ضخامت با توجه به نوع کاربری هر کدام را که مایل بودید خریداری و سفارش دهید.


فروش انواع شیلنگ باد

 

 

 

 

با توجه به کاربردی بودن شیلنگ باد و همچنین افزایش تقاضا برای این محصول تولید کنندگان زیادی هستند که با طراحی و تولید انواع متعددی از شیلنگ باد این محصول را به بازار عرضه می کنند. در این بین با توجه به فراهم سازی رفاه حال مشتریان در زمینه خرید غیر حضوری، سایت های اینترنتی زیادی هستند که انواع متنوعی از این محصول را با کیفیت مطلوبی به فروش می رسانند. با توجه به انواع زیادی از برندهای شیلنگ باد در بازار، مشتریان طیف گشترده ای از محصولات را در سایت های اینترنتی مشاهده می کنند و هر کدام را که مایل بودند خریداری می کنند. شیلنگ باد نیز از جمله محصولات است که انواع متنوعی از آن در بازار یافت می شود. با توجه به برندهای متنوعی از شیلنگ باد در بازار باید در زمان خرید دقت زیادی داشته باشید و با توجه به نوع استفاده ، آن را انتخاب کنید.


شیلنگ باد با توجه به نوع استفاده و شرایط کاری شامل انواع متنوعی است. شیلنگ باد در جنس های مختلف از جمله پلی اورتان، دو لایه نخ، نخدار مشکی در بازار موجود است که هر کدام ویژگی های مخصوص به خود را دارد. به عنوان مثال از شیلنگ پلی اورتان در دمای 20 الی 80 درجه سانتی گراد تحمل فشار کاری حدود 20 تا 32 بار را دارد. شیلنگ دو لایه نخ نیز فشاری حدود 20 تا 60 بار را تحمل می کند و شیلنگ نخدار مشکی تا فشار 7 بار را تحمل می کند. انواع متنوعی از شیلنگ باد در بازار موجود است که شامل مواردی از جمله شیلنگ روکش دار، لاستیکی، نخ دار، پلی اورتان و فنری می باشد.


طول و قطر شیلنگ باد 

 


طول شیلنگ باد باید بیشتر از 15 متر نباشد مگر در شرایطی که با توجه به نوع استفاده مجبور هستید شیلنگ باد بلندتری را انتخاب کنید. این بدان معنی است که هر چقدر طول شیلنگ باد بیشتر باشد از طرفی افت فشار هوا در مسیر انتقال نیز به مراتب بیشتر خواهد شد. به این نکته دقت داشته باشید که هر چقدر دبی بالاتر باشد قطر شیلنگ باد نیز افزایش خواهد یافت.

 

 

 

 

راهنمای خرید شیلنگ باد 


انتخاب بهترین و مناسبترین شیلنگ باد نیاز به شناخت برخی از موارد به شرح زیر دارد که در ادامه به بررسی هر کدام می پردازیم.

 

بررسی کیفیت


کیفیت هر محصولی در زمان انتخاب و خرید آن اهمیت بالایی دارد در واقع کاربران باید از همان ابتدای خرید کیفیت شیلنگ باد را به طور کامل بررسی کنید تا جایی از آن پارگی نداشته باشد. در زمان خرید شیلنگ باد محصول را از هر لحاظ بررسی کنید تا شیلنگ دچار آسیب های ناشی از پارگی و شکستگی نشده باشد.


طول


طول شیلنگ باد نیز از اهمیت بالایی برخوردار است در واقع با توجه به نوع کاربری و استفاده از شیلنگ باد می توانید مناسبترین شیلنگ باد را با توجه به کارتان انتخاب کنید. اتصالات شیلنگ هم برای دارندگان شیلنگ باد طراحی و تولید شده است تا در صورت نیاز یک یا چندین شیلنگ را به یکدیگر متصل کنند.


مواد اولیه


مواد اولیه بکار رفته در ساخت شیلنگ باد نیز از جمله نکات اصلی در زمان خرید شیلنگ باد است که طول و عمر و وزن آن را تحت تاثیر خود قرار می دهد. نایلون از جمله موادی است که قابل حمل بوده و مقرون به صرفه است اما با قرار گرفتن در هوای سرد، از دوام کمتری برخوردار است و عملکرد ضعیفی از خود نشان می دهد.

 

 

 

 

 

نکات مهم در زمان استفاده از شیلنگ باد


همان طور که در متن بالا اشاره کردیم انواع متنوعی از شیلنگ در ابعاد و سایزهای مختلف در بازار موجود است که ضخامت و طول شیلنگ از جمله مواردی است که باید در زمان خرید این محصول به آن توجه داشته باشید. برای اینکه در زمان استفاده از شیلنگ باد با عملکرد خوب دستگاه کمپرسور مواجه شوید بهتر است طول شیلنگ باد کم تر از 10 و بیشتر از 20 متر نباشد. در زمان استفاده از شیلنگ باد در صورت نیاز می توانید از اتصالات شیلنگ در متصل کردن چند شیلنگ باد استفاده کنید.

به این نکته دقت داشته باشید که متصل کردن شیلنگ به کمپرسور و حتی جدا کردن آن به راحتی انجام می شود به همین خاطر برای متصل کردن شیلنگ باد به دستگاه با حرکت دادن شیلنگ به سمت جلو شیلنگ به دستگاه متصل می شود و برای جدا کردن آن نیز قسمت پلاستیکی را به آرامی پایین بکشید تا از لوله خارج شود.

 

در زمان استفاده ازشیلنگ باید به این نکته توجه داشته باشید که شیلنگ کشیده نشود که در صورت کشیده شدن پاره یا سوراخ خواهد شد. در مواردی که شیلنگ پاره یا سوراخ شود باید آن قسمت هایی از شیلنگ که آسیب دیده است را توسط سیم چین برش دهید و کوبلینگ را از آن جدا کنید. بعد از بریدن قسمت های پاره و سوراخ شده می توانید کوبلینگ را در جای خود قرار دهید و آن را محکم ببندید تا از اتصال شیلنگ مطمئن شوید. به این نکته دقت داشته باشید که رعایت کردن این موارد بر ماندگاری و عملکرد بالایی دستگاه کمپرسور تاثیر زیادی دارد و در زمان خرید شیلنگ باد نیز باید همه جوانب را بررسی کنید تا در زمان استفاده از آن بتوانید از بهترین عملکرد شیلنگ بهرمند شوید. 


سخن پایانی


برای افزایش طول عمر و دوام دستگاه پمپ باد حتما باید لوازم جانبی از جمله شیلنگ باد را با دقت خریداری کنید. شیلنگ باد از جمله لواز جانبی و ضروری در بالا بردن کیفیت کار دستگاه کمپرسور است. انواع متنوعی از شیلنگ باد در بازار موجود است که هر کدام ابعاد، طرح، رنگ و اندازه های متنوعی دارد. از شیلنگ ها علاوه بر عبور دادن جریان آب برای مواردی از جمله مایعات صنعتی ، هوا و باد نیز استفاده می شود در زمان خرید حتما به این نکته دقت داشته باشید که طول شیلنگ باد باید بیشتر از 15 متر نباشد مگر در شرایطی که با توجه به نوع استفاده مجبور هستید شیلنگ باد بلندتری را انتخاب کنید. این بدان معنی است که هر چقدر طول شیلنگ باد بیشتر باشد از طرفی افت فشار هوا در مسیر انتقال نیز به مراتب بیشتر خواهد شد.

Write a comment
Blog archive