استفاده از طناب کنفی در دکوراسیون داخلی

 

 

 

برای آنکه منزل خود را زیباتر کنید همیشه فکر می کنید که با هزینه هنگفتی مواجه می شوید و با کمی خیال پردازی از انجام دیزاین منزل منصرف می شوید. ولی لازم به ذکر است که با کمی خلاقیت آن ایده هایی که در ذهنتان جوانه زده است را در خانه می توانید به کار بگیرید و خانه رویایی خود را بسازید.

 


طناف کنفی چیست؟

 

 

 

 

 

 

 

 


به یک سری رشته ها و الیافی از جنس نخ کنف که در هم تنیده شده اند و به شکل طناب درآمده اند را طناف کنفی می گویند. در صنایع بسیاری به کار گرفته می شود و قابلیت اینکه دوباره به دامان محیط برگردد و دوباره مورد استفاده قرار بگیرند را دارا می باشند و به همین علت برای محیط زیست بی ضرر است.

قابلیت کششی بالایی دارد و به علت خاصیت ضد الکتریسیته که دارد در مواردی که به جریان برق مربوط باشد سرو کله طناف کنفی هم به میان است. خاصیت مهم آن خاصیت کششی بالای آن است و به خاطر همین خاصیتش در امور صنایع هم مورد استفاده قرار می گیرد. در کل در انجام هر کاری پای طناب به میان است و برای ساخت محصولات و بسیاری از امور دیگر به کار گرفته می شود. 


در هنگام انتخاب و تهیه طناب کنفی به رنگ آن نیز دقت کنید، به علت آنکه برای خرید یک طناب با کیفیت همیشه رنگ روشن تر آن را انتخاب و خریداری کنید. در گذشته از طناب برای کوهنوردی و کشتیرانی و بسیار از موارد دیگر استفاده فراوانی می شد. طناب کنفی در دو نوع در بازار موجود می باشد. یک طناب کنفی تابیده و دیگری طناب بافته شده که تولید و عرضه بازار می شوند. طناب های کنفی تابیده شده از خاصیت کششی بالایی برخوردارهستند.

در اوایل، طناب های کنفی از پوست لیمو ساخته می شدند و با گذشت زمان به سرعت از الیاف گیاهی، موهای حیوانات و انگور در ساخت طناب های کنفی که نام دیگر آن طبیعی است می توان نام برد. 

 


انواع طناب کنفی چیست؟

 


به رشته و ریسمان هایی که در کار کشیدن و بستن و کنترل کردن وسایل از آن بهره می گیرند را طناب می گویند. طناب ها به دو دسته تقسیم می شوند. طناب مصنوعی و یا همان پلاستیکی و دیگر طناب طبیعی می باشند. طناب کنفی در زمره طناب های طبیعی هستند و به علت آنکه در یک نگاه همه می گویند طناب است دیگر! نه عزیزان این طناب کنفی در حین سادگی از زیبایی خاص و استحکام بالایی برخوردار می باشد و در بسیاری از موارد از گذشته تا به الان در هر شرایط و با کارایی که انسان از طناب داشته است طناب کنفی حرف اول را می زند ولی بعد از خیس شدن سریع جمع می شوند و بعد از آنکه خشک می شوند و برای استفاده بعدی کمی با دشواری صورت می گیرد.

 

طناب مصنوعی: در ساخت طناب ها از نایلون و پلاستیک به کار گرفته شده است و به علت آنکه ساختار با دوام تری نسبت به طناب طبیعی دارند و نیز درگذر زمان و در برابر نور آفتاب و خیس شدن از خود مقاومت بالایی نشان می دهند و اما دوستدار طبیعت نمی باشند و تجزیه پذیر نیستند. 

 

 

 

 

 

 

 

 
کاربرد طناب کنفی دردکوراسیون داخلی منازل چیست؟

 


طناب کنفی به خاطر ضد الکتریسیته، خاصیت کششی مناسب و استحکام بالای نیز دارا می باشد و همین امر در بسیاری از موارد کاربرد دارد. ما در اینجا به کاربرد های طناب کنفی می پردازیم تا با این طناب آشنایی لازم را پیدا کنید.


 تولید پرده: در دکوراسیون داخلی منازل بحث نور خانه از مباحث قابل تاملی می باشند و با استفاده از انواع پرده متناسب با دیزاین خانه خودتان را از نور پرخاصیت خورشید محروم می کنید و به همین علت با استفاده از این پرده هایی که از جنس طناب کنفی هستند به طرزخاصی ازلابه لای شیارهای طناب کنفی نور را در خانه به رقص در بیاورید.


طناب کنفی در تزئینات: بسیاری از وسایل در منازل همه ما با طرز و مدل زندگی کردنمان عجین شده اند و همیشه آن ها را درکنار خود داریم همانند: آباژور، گلدان، موکت و بسیاری از هزاران وسایل دیگرکه می توانیم با کمی خلاقیت این وسایل را از حالت یکنواختی در بیاوریم و نیز به سادگی و حفظ دکوراسیون داخلی کمک شایانی کنیم استفاده از طناب کنفی در ساخت این وسایل است. 


ساختن آیینه: همه افراد که برای زیبایی و دکوراسیون منازل خود به ایینه های خود، رو می آورند و با استفاده از طناب کنفی بهترین نقش را به ایینه می دهند.  


گلدان کنفی: گلدان ها خود را می توانید به کمک طناب های کنفی دیزاین کنید و یک گلدان خاص و زیبا داشته باشید. 


جعبه ارایش: اگر برای چیدمان وسایل آرایشی خود به دنبال یک جعبه زیبا هستید، می توانید به وسیله طناب های کنفی آن را درست کنید. 


در دکوراسیون خانه باید تمامی وسایل با یکدیگر هماهنگ باشند و هنگامیکه به منزل خود وارد می شوید این هماهنگی و آرامشی که از آن به چشم می خورد را نظاره گر باشید. طراحی دکوراسیون داخلی خانه مخصوصا در خانه های کوچک با فضایی بسیارکم باید به طوری عمل شود که فضایی کافی و مناسب برای شما درآن خانه فراهم شود.

 

همیشه برای انجام چنین کارهایی مستلزم هزینه زیادی نمی باشد با یکم خلاقیت و به کارگیری طناب های کنفی در وسایل و استفاده آن در دیزاین خانه می توانید روح و تم خانه را به تنوع بودن سوق دهید و هنگامی که قهوه و نوشیدنی خود را میل می کنید از چنین منظره ای که درست کرده اید لذت ببرید.  

 

 

 

 

 

 


نحوه رنگ کردن طناب های کنفی برای دکوراسیون داخلی

 


تا اینجای بحث از اهمیت طناب های کنفی در امور دکوراسیون منزل به خوبی آشنا شدید و برای آنکه طناب های کنفی از رنگ یکنواخت در بیایند به شما طرز رنگ کردن آن ها را توضیح می دهیم. ما در کار رنگ کردن طناب های کنفی به دو مدل رنگ احتیاج داریم. رنگ پودری و مایع. درابتدای کار تمام بافت طناب را باز کرده و درون آب قرار بدهید تا کاملا خیس شوند و ظرف دیگری را پر از آب کرده تا به جوش بیاید و حالا به مقدار15میلی لیتر مایع ظرفشویی به آب در حال جوش اضافه کنید.

 


 سپس به مقدار دو فنجان آب را به سرعت گرم کنید و رنگ رابه قابلمه اضافه کرده و تا حد حل شدن هم بزنید و به میزان لازم رنگ را به آب اضافه می کنیم و طناب های خود را در درون قابلمه قرارمی دهیم تا به طور یکسان طناب ها به رنگ مربوطه آغشته شوند و پس از چند دقیقه دو فنجان سرکه اضافه کنید در جهت تثبیت رنگ طناب ها این کار انجام می شود. و در مرحله‌ای که مایع ظرفشویی اضافه می کنیم در جهت طبیعی جلوه کردن رنگ طناب های کنفی این کارنیز صورت می گیرد. 

 


به این ترتیب می توانید برای دیزاین و دکوراسیون بخش های مختلف خانه خود از انواع این طناب در رنگ بندی های زیبا استفاده کنید. این طناب باید به صورتی باشد که با رنگ دکوراسیون شما هارمونی خاصی را ایجاد کند. به این ترتیب بهتر است که برای رنگ کردن آن، ابتدا به رنگ دکوراسیون و المان های تزئینی در محیط خانه خود توجه کنید تا بهترین تاثیر را داشته باشد. 

 

 

 

 

 

 

 

 


کلام آخر  

 


همه ما به دنبال زیبایی و تنوع طلبی هستیم و برای رسیدن به این خواسته می توانید با به کارگیری طناب های کنفی در طراحی دکوراسیون داخلی منازل، به بهترین دکوراسیون برسید و از آن لذت ببرید. طناب کنفی یکی از ایده های ناب و به روز است که باعث می شود دکوراسیون جذاب و به روزی داشته باشید. 
 
 

 

Write a comment
Blog archive