نخ بیلر چیست ؟

 

 

نخ بیلر  توده ای از چیزی همچون کاغذ ، پوشال گندم، یا علوفه گفته می شود که توسط کشاورزان یا ماشین آلاتی به این نام معرفی شده است. این نوع طناب به شکل فشرده و به صورتی همچون مربع یا دایره ایجاد می گردد. اغلب این توده های مربع یا مستطیل را به نخ یا طناب های محکمی به نام  بیلر وصل می کنند.

 

 

پس از آن که انسان ‌ها جهت تهیه غذا به کشاورزی روی آوردند، بسته بندی و انبار کردن و حمل و نقل محصولات به  دغدغه‌های اصلی بشر تبدیل گردید. از گذشته در صورتی که بسته بندی محصولات کشاورزی به صورت صحیح صورت نگیرد تمام  زحمات کشاورزان از دست خواهد رفت . در حال حاضر هم چنانچه که  بسته بندی محصولات کشاورزی به درستی صورت نگیرد یا از نخ‌های بی کیفیت جهت دسته بندی استفاده گردد، قطعا تلفات اقتصادی زیادی در انبار کردن و حمل و نقل به وجود خواهد آورد. بهترین نخ‌هایی که جهت بسته بندی محصولات کشاورزی کاربردی می باشند ،  نخ بیلر یا نخ پرس علوفه می باشد که می ‌توان حمل‌ونقل و بسته بندی محصولات را با استفاده از این نخ راحت تر وسریع‌ تر انجام داد. معادل فارسی بیلر عدل بندی است.

 

کشاورزان با بهره مندی  از این محصول می ‌توانند فرایندهای مختلف مربوط به تولید و توزیع محصولات خود را به بهترین شکل ممکن انجام نمایند.

 

 

نخ بیلر چیست؟

 

واژه‌ی بیلر توده‌ای از کاغذ، پوشال گندم، یا علوفه می باشد که به وسیله کشاورزان یا توسط ماشین آلاتی به نام بیلر فشرده می شود و به شکل مربع یا دایره می شوند. اغلب این توده‌های مربع یا مستطیل شکل را با نخ یا طناب‌هایی محکم به نام نخ بیلر بسته می شوند. معادل فارسی بِیْل (Bale) به نام عدل نامگذاری شده است. این محصول نخ عدل بندی در زبان فارسی نامیده می شود. نخ بیلر نخی است که قطر آن کم می باشد و از سیسال یا مواد مصنوعی است تا مقداری از مواد فیبری (معمولاً کاه) را به صورت متراکم بسته بندی کند.

نخ پرس از پلی‌پروپیلن ساخته شده است. این نخ می‌تواند در انواع رنگ‌ها تولید شود تا بسته بندی های مختلف سریع تشخیص داده شوند. وقتی آن‌ها در رنگ‌های متنوعی بسته بندی شوند می‌توانند راحت‌تر تشخیص داده شوند و نگهداری، فراوری و حمل و نقل آن‌ها راحت‌تر و مناسب‌تر خواهد بود.

 

 

 

 

 

 

مواد تولیدی نخ بیلر چیست؟

 

همانطور که می‌دانید قطر نخ پرس کم می باشد و از سیسال یا مواد مصنوعی تولید می گردد. در گذشته، قبل از آنکه از مواد و الیاف مصنوعی در تولید انواع طناب استفاده گردد این محصولات از مواد و الیاف طبیعی تولید می گردید.

 

سیسال

 

الیاف سیسال نمونه ای برگ می باشد که درمناطق آمریکای مرکزی می توان آن ها را یافت. گیاهان سیسال از برگ‌های گوشتی برخوردار بوده  که از یک جوانه مرکزی رشد می نمایند. این برگ‌ها سنگین بوده ولی  ۹۰ درصد وزن آن‌ها رطوبت تشکیل می دهد. برخلاف  آب زیاد موجود در برگ، ماهیت خود برگ و خمیر بدست آمده از آن سفت و سخت می باشد. این الیاف بسیار طویل بوده، با رنگ کرمی، زرد، سبز، قهوه‌ای یا قرمز قابل مشاهده هستند. این الیاف محکم، قوی و بادوام بوده و خواص  کشسانی بالایی دارند که به خوبی در برابر آسیب ‌های باکتریایی و آب شور مقاومت خوبی نشان می دهند و ضمن اینکه عایق خوبی خواهند بود.

 

الیاف مصنوعی

 

گروهی از الیاف که توسط روش‌های خاص تولید و به شکل مصنوعی تولید می گردد و به طور معمول در طبیعت وجود ندارند اما ممکن است ریشه طبیعی داشته باشند. مثل: الیاف اکرلیک، پلی آمید (نایلون)، پلی اتیلن، پلی پروپیلن و …. در تولید نخ بیلر از پلی پروپیلن استفاده می گردد.

 

 

 

 

 

نخ بیلر مصنوعی

 

بیشترین استفاده در تولید مربوط به  پلیمر پلی پروپیلن  برای نخ‌های بیلر مصنوعی می باشد. پلی پروپیلن یک «پلیمر اضافی» ترموپلاستیک بوده که از ترکیب مونومرهای پروپیلن ساخته شده است و در برابر نور UV مثل آفتاب نرخ تجزیه پایینی دارد.

 

مزایای نخ بیلر مصنوعی

 

  • نخ بیلر پ‌پ صد در صد دربرابر حلال‌های آلی و روغن‌زداها (degreasers) و نیز حمله الکترولیت مقاوم است.
  • نخ بیلر پلی‌پروپیلن پوسیده نمی‌شود و در برابر بیشتر مواد شیمیایی و اسیدها مقاوم است.
  • در برابر آب و رطوبت نیز آسیبی نمی‌بیند.

 

مزایای نخ بیلر پلی‌پروپیلنی نسبت به نخ بیلر سیسال (طبیعی)

 

  • وزن نخ‌های پلی پروپیلنی کمتر است.
  • قطر نخ‌های پلی پروپیلنی یکنواخت تر است.
  • رنگ نخ‌ها قابل تغییر است و لذا تشخیص آن راحت تر است.
  • پرز نداشته و گره زنی آن‌ها راحت تر است.

 

 

 

 

 

کاربردهای نخ بیلر

 

 

همانطور که می دانید  اصلی‌ترین کاربرد این نخ‌ها بسته بندی علوفه، یونجه و… است. این نخ در مقایسه با نخ‌ های کنفی ضخامت کمتری دارد. از نخ‌های عدل بندی پلی‌پروپیلن برای بسته بندی و سایر کارهای مشابه استفاده می‌شود و اکثر کشاورزان، از نخ‌های عدل بندی برای انجام فرایند بسته بندی علوفه استفاده می‌کنند. تنوع رنگی بالا در این محصول به کشاورزان این امکان را می‌دهد تا از رنگ‌های مختلف به‌منظور بسته بندی محصولات در طبقه‌بندی‌های مختلف استفاده کنند.

 

نخ بیلر جهت بسته بندی محصولات کشاورزی قابل مصرف بوده مثلا از این محصول در باغ میوه به خصوص باغ انگور کاربرد دارد . همچنین برای میوه‌ها‌، سبزیجات دارای وزن زیاد و بسته بندی علوفه و یونجه کاربردی بوده تا ساقه و شاخه آن را نگه دارد. همچنین این نخ با نام نخ پرس علوفه معروف است. امروزه نخ بیلر پلی‌پروپیلن برای بسته بندی و دیگر کارها نیز قابل استفاده است.

 

ویژگی‌های نخ بیلر

 

 • دوام زیاد
 • ضد UV
 • رنگهای جذاب و متنوع
 • مقاوم در شرایط آب و هوایی نامساعد

 

 

اهمیت رنگ در نخ بیلر

 

در مسئله بسته بندی و بیلینگ، تفاوت و تنوع رنگی دارای  اهمیت زیادی است. افراد هنگام بسته بندی و بیلینگ محصولات کشاورزی مختلف، با رنگ‌ها و اندازه‌های گوناگونی بسته بندی می‌کنند. بسته بندی بر اساس رنگ مخصوص برای جلوگیری از اشتباه در انبارکردن و جداسازی محصولات باید استفاده شود. مثلاً یک دسته از بیل‌ها باید با رنگ یکسانی بسته بندی شود که با بقیه رنگ‌ها متفاوت باشد.

 

 

 

 

 

 

 

نخ بیلر یک محصول با چند اسم!

 

این محصول با نام نخ پرس نیز معرفی می گردد. ولی می بایست  گفت نخ بیلر با نام‌ های دیگری نیز شناخته می شود.  این نخ مصنوعی پرکاربرد در صنعت بسته بندی با نام‌هایی مثل نخ عدل بندی، نخ دروگر، نخ کلش، نخ گندم و نخ بسته بندی علوفه نیز مشهور می باشد. شاید برای خیلی‌ ها سوال باشد که آیا این نخ‌ ها با یگدیگر متفاوت هستند یا خیر؟ لازم است گفت تمامی این اسامی مربوط به یک محصول می باشد و این محصول را می ‌توانید از این مجموعه خریداری نمایید.

 

 

قیمت نخ بیلر(نخ پرس)

 

این نوع نخ از مزایایی همچون مقاومت بسیار بالا و عدم پارگی در حین کار برخوردار می باشد. همین موضوع باعث شده تا  خیال شما از نظر خرید یک محصول بسیار باکیفیت راحت باشد. نخ پرس این مرکز در مقایسه با  دیگر محصولات موجود در بازار دارای قیمت بسیار مناسبی می باشد و قطعا رضایت خاطر مشتریان را تامین خواهد نمود.

 

قیمت طناب  پرس یا نخ بیلر، به موارد مختلفی همچون ابعاد کارخانه، تعداد نیروی کار در کارخانه، جنس و کیفیت مواد اولیه، قیمت مواد اولیه وارداتی و نرخ ارز روزانه وابسته می باشد. برای اطلاع از قیمت نخ پرس با کارشناسان نیلان کو  تماس برقرار نمایید. می‌توانید برای مشاهده نواع نخ‌های بسته بندی به صفحه خرید نخ بسته بندی مراجعه نمایید.

 

 

 

 

 

 

 

ویژگی نخ یونجه (بسته بندی علوفه)

 

توجه به مشخصات محصولات برای خرید آن‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. به‌عنوان مثال برای خرید و قیمت کیسه توری پیازی لازم است تا اطلاعات خود در مورد این محصول را افزایش دهید تا بتوانید به خوبی اقدام به خرید این کیسه‌ها کنید.

 

از سوی دیگر برای خرید نخ یونجه (بسته بندی علوفه) باید بدانید که هر جفت کویل امکان تولید ۵۵۰ بسته با ابعاد ۹۰ * ۴۰ را دارد و در صورت تغییر ابعاد به ۸۰ * ۳۰، این میزان به ۶۳۰ بسته افزایش پیدا می‌کند. البته امروزه شاهد تولید نخ عدل بندی در مدل‌های مختلفی هستیم و لازم است تا متناسب با نیاز خود اقدام به خرید نخ مناسب کنید.

 

 

خرید نخ بیلر

 

چنانکه شما نیز همچون سایرین قصد دارید تا فرایند خرید و قیمت طناب عدل بندی را به بهترین شکل ممکن انجام نمایید لازم است تا همواره در مورد عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت این دسته از محصولات تحقیق کرده تا با کسب  آگاهی کامل اقدام به خرید نخ عدل بندی (بسته بندی علوفه) نمایید. بنابراین  می بایست گفت که عدم پارگی نخ در حین کار، از مهم‌ترین ویژگی این دسته از محصولات است و به هر میزانی که مقاومت این نخ‌ها افزایش پیدا کند، محصول نهایی شما با کیفیت ‌تر شده و همین موضوع منجر به آن شده تا  قیمت نخ نیز افزایش یابد.

 

حال شما می ‌توانید نخ عدل بندی را با قیمت‌های متنوعی در بازار پیدا کرده و آن را خریداری کنید اما لازم است تا برای سفارش این دسته از محصولات حتما علاوه بر بررسی قیمت محصول به کیفیت آن نیز توجه کنید تا پس از خرید رضایت کامل از محصول داشته باشید. جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به وب سایت نیلان کو مراجعه نمایید . مشاوران این مجموعه همواره اماده خدمات رسانی و ارائه مشاروه و اطلاعات در رابطه با این محصولات می باشند.

Write a comment
Blog archive