نخ عدل بندی چیست؟‌

 

نخ عدل بندی چیست؟‌

 

قبل از این که راجب نخ عدل بندی بپردازیم لازم است بدانید که، برای رشد تمدن‌ها، کشاورزی همواره نقطه آغاز و بخش مهمی بوده و تهیه غذا و آذوقه از طریق تولید محصولات کشاورزی قسمت اصلی زندگی بشر را در طول تاریخ تشکیل داده است. رشد صنعت کشاورزی امروزه نیز اهمیت بسیار زیادی دارد و به همین دلیل است که شاهد استفاده از محصولات گوناگونی هستیم. یکی از این محصولات نخ عدل بندی است که حمل‌ونقل و بسته بندی یونجه را می‌توان با استفاده از این نخ به‌راحتی و به سریع‌ترین شکل ممکن انجام داد.


 کشاورزان با استفاده از این محصولات می‌توانند فرایندهای مختلف مربوط به تولید و توزیع محصولات خود را به بهترین شکل ممکن انجام دهند. در همین راستا در ادامه به بررسی این نخ عدل بندی پرداخته و تلاش می‌کنیم تا شما را با خرید و قیمت نخ عدل بندی آشنا کنیم.

 

 

 

 


مشخصات نخ عدل بندی

 


نخ عدل بندی در دسته نخ بسته بندی قرار می‌گیرد. توجه به مشخصات محصولات برای خرید آن‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد. به‌عنوان مثال برای خرید و قیمت نخ عدل بندی لازم است تا اطلاعات خود در مورد این محصول را افزایش دهید تا بتوانید به خوبی اقدام به خرید این کیسه‌ها کنید.

از سوی دیگر برای خرید نخ عدل بندی باید بدانید که هر جفت کویل امکان تولید:


1.    ۵۵۰ بسته با ابعاد ۹۰ * ۴۰ را دارد و در صورت تغییر ابعاد به
2.    ۸۰ * ۳۰، این میزان به ۶۳۰ بسته افزایش پیدا می‌کند.


البته امروزه شاهد تولید طناب عدل بندی در مدل‌های مختلفی هستیم و لازم است تا متناسب با نیاز خود اقدام به خرید نخ مناسب کنید.

 


ویژگی نخ عدل بندی

 


نخ عدل بندی با استفاده از مرغوب‌ترین مواد پلی‌پروپیلن به‌عنوان ماده اولیه و افزودنی‌های مجاز در محیط کارخانه‌ها تولید می‌شود. به‌منظور خرید و قیمت طناب عدل بندی باید به این موضوع توجه داشته باشید که این دسته از محصولات مقاومت بسیار زیادی در برابر کشش داشته، پرز نمی‌دهد و همچنین در هنگام استفاده به هوک و سوزن دستگاه‌ها آسیب نمی‌زنند.

این موضوع باعث شده تا بتوان به‌راحتی و بدون هیچ مشکل خاصی از این محصولات استفاده کرد.


اگر بخواهیم در مورد ویژگی نخ عدل بندیصحبت کنیم، می‌توان به نکات زیر اشاره کرد:


•    به دلیل استفاده از مواد ضد UV، مقاومت بالا در برابر اشعه ماورا بنفش
•    قطر ثابت و داشتن تاب مناسب و یک‌نواخت
•    رنگ‌بندی مطلوب که قابلیت تشخیص علوفه را آسان می‌کند
•    به دلیل استفاده از مواد اولیه استاندارد، اگر دام اقدام به بلع آن کند، هیچ آسیبی به دام نمی‌رساند
•    امکان تولید سفارشی نخ عدل بندی متناسب با نیاز مشتری
•    عدم جذب آب یا رطوبت
•    مقاوم در برابر اسید و قلیا
•    عدم ایجاد اختلال در کار دستگاه گره‌زنی
•    غیر قابل اشتعال
•    عدم پرز دادن
•    نخ عدل بندی کش نمی‌آید

 

 

 

 


کاربرد نخ عدل بندی

 


«از جمله اصلی‌ترین کاربرد طناب  عدل بندی بسته بندی علوفه، یونجه و… است. این نخ به نسبت نخ‌های کنفی و نخ‌های سیزال وزن کمتری دارد. از نخ‌های عدل بندی پلی‌پروپیلن برای بسته بندی و سایر کارهای مشابه استفاده می‌شود و اکثر کشاورزان، از نخ‌های عدل بندی برای انجام فرایند بسته بندی علوفه استفاده می‌کنند.تنوع رنگی بالا در این محصول به کشاورزان این امکان را می‌دهد تا از رنگ‌های مختلف به‌منظور بسته بندی محصولات در طبقه‌بندی‌های مختلف استفاده کنند.»


در واقع نخ‌هایی که دارای طیف رنگی خاصی هستند شامل محصولات مشابه بوده و انجام این تکنیک برای بسته بندی فرایند توزیع را آسان و سریع می‌کند. به‌عنوان مثال تمامی محصولات علوفه با استفاده از یک رنگ مشخص می‌شوند و همچنین میوه‌ها و سبزیجات نیز دارای رنگ خاص و منحصربه‌فرد هستند. متنوع بودن رنگ این‌ها نخ باعث می‌شود تا کارگران بسته بندی محصولات کشاورزی را به‌راحتی انجام داده و محصولات را بدون اشتباه دسته‌بندی و انبار کنند.

 


نکات مهم عدل بندی

 


در هنگام ثبت اطلاعات در اظهارنامه، به انتخاب واحد محصول توجه کنید و با توجه به ماهیت کالای اعلام شده و اطلاعات موجود در بسته بندی، نوع واحد محصول را انتخاب کنید.


شماره بسته را با توجه به شماره ای که روی هر بسته نوشته شده است وارد کنید، اگر بسته شماره ندارد، شماره های پیش فرض بسته ها را انتخاب کنید.

به عنوان مثال 1، 2، یا 3 ...


    هر ردیف از عدل بندی به طور جداگانه با شناسه کانتینر، تعرفه و ارزش وارد می شود.


    حاصل ضرب فیلد «تعداد کالا» و تعداد بسته ‌های فیلد «تعداد بسته ‌ها» در هر ردیف عدل‌ بندی نشان‌ دهنده تعداد واحد کالای عدل‌ بندی همان ردیف است.


    اگر بسته ها پشت سر هم و یکسان باشند، آنها را در یک ردیف عدل‌ بندی قرار می دهند، به عنوان مثال بسته هایی با شماره های 1-50. در این موارد تعداد واحدهای محصول را برابر با تعداد محصولات یک باندل وارد می کنیم. به عنوان مثال، اگر در 50 بسته مشابه 150 محصول وجود داشته باشد، باید عدد 3 را در قسمت تعداد واحدهای محصول وارد کنید که حاصل ضرب 3 در 50 واحد محصول است. مطمئن شوید که عدل ها را ردیف کنید.

اگر در فیلد "شماره بسته" فقط یک عدد مثلا 128 وارد شده است، در فیلد "تعداد واحد کالا" تعداد کالاهای موجود در بسته شماره 128 را وارد کنید. در این صورت، اگر 23 واحد کالا در این بسته وجود داشته باشد، تعداد واحدهای کالا در این ردیف عدل‌ بندی برابر است با 1×23، یعنی 23.
    تعداد کل بسته های وارد شده در ردیف های مختلف عدل حاوی کد تعرفه باید برابر با تعداد بسته های وارد شده در باکس 31 (شماره جعبه بسته ها) مطابق با این ردیف کالا در فرم اظهارنامه باشد.


مجموع تعداد واحدهای کالا در ردیف ‌های مختلف عدل (که از حاصل ضرب فیلد «تعداد واحد کالا» و تعداد بسته‌ های درج شده در قسمت «شماره بسته» محاسبه می ‌شود) دارای کد تعرفه است. برابر تعداد واحدهای کالای درج شده در کادر 41 باشد. شماره جعبه واحد کالا)، باید در فرم اظهارنامه با این ردیف کالا همراه باشد.


در مورد کالاهای فله به عنوان مثال غلاتی که به صورت کیسه های مشابه هستند، تعداد کالاها را بر حسب وزن در فرم اظهارنامه وارد کنید. به طور کلی برای تعرفه های کیلویی، شماره بسته را در قالب عدل به صورت رشته ای وارد کنید و تعداد کالا را در قسمت برابر با حاصل تقسیم وزن کالا بر تعداد کیسه وارد کنید

 

 

 

 


قیمت نخ عدل بندی

 


افرادی که قصد دارند تا فرایند خرید و قیمت نخ عدل بندی را به بهترین شکل ممکن انجام دهند لازم است تا همواره در مورد عوامل تاثیر گذار بر روی قیمت این دسته از محصولات تحقیق کرده تا با آگاهی کامل اقدام به خرید این نخ کنند. قیمت این محصول به پارامترهای مختلفی بستگی دارد و این عوامل در کنار هم قیمت نهایی این دسته از محصولات مشخص می‌کند.

ابعاد کارخانه، تعداد کارگران، جنس مواد اولیه، کیفیت مواد اولیه، قیمت مواد اولیه برای تولید، نرخ ارز، هزینه خرید مواد وارداتی و… از اصلی‌ترین عواملی هستند که قیمت نهایی این دسته از محصولات به آن‌ها وابسته است. به دلیل وجود این پارامترها، به‌خصوص نرخ ارز که دارای نوسانات بسیار زیادی است، شاهد تغییرات روزانه قیمت این نخ‌ها هستیم. برای استعلام قیمت نخ عدل بندی با ما در ارتباط باشید.

 

 

 

 

 


خرید نخ عدل بندی

 


مقاومت بالا این نخ و عدم پارگی آن‌ها در حین کار، از مهم‌ترین مزایای این دسته از محصولات است و به هر میزانی که مقاومت این نخ‌ها افزایش پیدا کند، محصول نهایی شما باکیفیت‌تر شده و همین موضوع باعث می‌شود تا قیمت نخ نیز افزایش پیدا کند. شما می‌توانید نخ عدل بندی را با قیمت‌های مختلفی در بازار پیدا کرده و آن را خریداری کنید اما لازم است تا برای سفارش این دسته از محصولات حتما علاوه بر بررسی قیمت محصول به کیفیت آن نیز توجه کنید تا پس از خرید رضایت کامل از محصول داشته باشید.

این دسته از محصولات اهمیت بسیار زیادی در فرایندهای کشاورزی دارند و فعالان حوزه کشاورزی لازم است تا اقدام به خرید این دسته از نخ‌ها کنند.

Write a comment
Blog archive